ثبت مکان در گوگل مپ چگونه است ؟

ثبت مکان در گوگل مپ چگونه است ؟

در این مقاله می‌خوانید

مقدمه: خدمات و ابزارهای گوناگونی در گوگل به طور رایگان در اختیار کسب و کارها و افراد قرار داده می ‌شود. در واقع شما می‌ توانید با به کارگیری این سرویس‌ ها فعالیت خود را به میزان زیادی بهبود دهید. یکی از کاربردی ترین سرویس ‌ها ثبت مکان در گوگل مپ است. در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا در مورد این سرویس اطلاعات لازم را به دست بیاورید و پاسخ چگونه مکان خود را در گوگل مپ ثبت کنیم؟ را به دست بیاورید.

Google My Business و فیلتر بودن آن

همان طور که در ابتدای مقاله خواندید؛ یکی از مهم ‌ترین مزایای استفاده از گوگل مپ ثبت مکان برای بیزینس‌ های گوناگون در سراسر جهان است. با استفاده از این سرویس افراد به راحتی می‌ توانند به مکان‌ ها دسترسی پیدا کنند. همچنین درباره کسب و کار در گوگل اطلاعات بسیار مفیدی ثبت می‌ گردد. سرویس Google My Business یکی از بهترین و اصولی ‌ترین راه‌ ها برای ثبت مکان و اطلاعات مربوط به مکان در گوگل می ‌باشد. اما متاسفانه امروزه این سرویس در ایران تحریم است و باید به جای آن از گوگل مپ استفاده کرد. اما چگونه مکان در گوگل مپ ثبت می شود؟

ثبت مکان در گوگل مپ چگونه است ؟

پس از اینکه شما در گوگل مپ اطلاعات کسب و کار خود را ثبت کنید، در زمان سرچ کلمات کلیدی مرتبط با شما به وسیله کاربران، کسب و کار شما به آن ها معرفی می‌شود. روش ثبت مکان در گوگل مپ به وسیله تلفن همراه و رایانه مشابه است. برای انجام این فعالیت ابتدا باید وارد سایت گوگل مپ شد. برای سرعت در انجام ثبت مکان می‌توانید زبان را به فارسی تغییر دهید اما با زبان انگلیسی نیز قادر به ثبت محل مد نظر هستید.

مراحل ثبت مکان در گوگل مپ

باید در قسمت search google maps نام محل مد نظر خود را وارد کنید.

کاربرد ثبت مکان در گوگل مپ

سپس نام خیابان را به طور دقیق وارد کرده و محل مد نظر خود را انتخاب کنید. اگر مکان شما در نقشه ثبت نشده باشد، باید منوی کشویی را باز کرده و گزینه افزودن مکان در گوگل مپ را انتخاب کنید.

پس از انتخاب این گزینه به یک صفحه جدید وارد می‌ شوید که باید نام محل مد نظر را به صورت دقیق انتخاب کرده و برای انتخاب نوع کسب و کار و فعالیت خود باید بر روی گزینه Add category کلیک کنید.

در قسمت بعدی نوبت به انتخاب آدرس محل مد نظر شما می ‌رسد. یک نشانگر قرمز در صفحه مشاهده می ‌کنید که برای انتخاب محل مد نظر باید آن را جابجا کنید. اگر نام محل مد نظر شما در این بخش به درستی وارد نشده باید نام محل فعلی را وارد کنید. اگر اولین بار است که در گوگل یک محل را ثبت می‌ کنید این بخش را خالی بگذارید.

در آخرین بخش شما می ‌توانید درباره کسب و کار یک سری اطلاعات در اختیار کاربران قرار دهید مانند شماره تماس، آدرس وب سایت و… .

به عنوان مثال در بخش زمان می‌ توانید ساعات کاری را وارد کنید. اگر می‌ خواهید اطلاعاتی مانند زمان بازگشایی یا پایان کار وارد کنید، پس از وارد کردن اطلاعات گزینه send را ثبت کنید. 

در پایان این مراحل یک پیغام مشاهده می‌ کنید تا درخواست شما جهت ثبت مکان مد نظر بررسی شود.

مقاله پیشنهادی : بررسی بک لینک های سایت چطوری است ؟

کاربرد ثبت مکان در گوگل مپ

با ثبت مکان در گوگل مپ این سرویس در موارد گوناگونی مورد استفاده قرار می ‌گیرد مانند:
همه افراد، دوچرخه سواران، وسایل حمل و نقل عمومی، کاربران و رانندگان که قصد حرکت و انتقال از یک مکان به مکان دیگر دارند، می ‌توانند از مکان ‌های ثبت شده در گوگل مپ استفاده کنند. با استفاده از این سرویس افراد و بیزینس‌ های گوناگون می‌ توانند برای دسترسی به مکان مد نظر، راهنما و موقعیت بر روی نقشه گوگل ثبت کنند. رانندگان می ‌توانند از سرویس مکان‌یابی ارائه شده در گوگل مپ به وسیله لوکیشن تلفن همراه موقعیت یابی کنند.

مزایای ثبت مکان در گوگل مپ

یکی از کاربردی ترین خدمات گوگل ثبت مکان در گوگل مپ است. امروزه اکثر کسب و کارها به دنبال مزایای این روش، مکان خود را در گوگل مپ به ثبت می ‌رسانند. در ادامه مطالب چند مورد از مهم ‌ترین مزایای ثبت مکان در نقشه‌ های آنلاین بیان شده است:

افزایش آگاهی از برند

هنگامی که شما مکان خود و کسب و کارتان را گل مپ به ثبت می‌ذرسانید در نقشه‌ های آنلاین حضور پیدا می‌ کنید که در پی آن کاربران بیشتری با برند و خدمات شما آشنا می ‌شوند. افراد هنگامی که از برند شما آگاهی پیدا کنند، فروش و بازدهی تبلیغات برای شما افزایش می ‌یابد.

افزایش فروش حضوری

هنگامی که کاربران محل کسب و کار شما را بدانند و از ساعت کاری نیز با خبر باشند، یافتن و خرید از کسب و کار شما برای آن ها به آسانی انجام می‌ شود.

افزایش بازدید از سایت

هنگامی که نشانی سایت خود را نقشه‌ های آنلاین قرار می ‌دهید. میزان ترافیک ورودی به سایت شما به میزان زیادی افزایش می ‌یابد، که همین امر تعداد مشتری ‌های احتمالی را نیز افزایش می ‌دهد.

آشنایی بیشتر کاربران با محیط کسب و کار شما

برای جذب مشتری بیشتر قرار دادن چند عکس از محل کسب و کار بهترین ایده است . در واقع با این کار مشتریان بیشتری برای خرید و حضور در محل کسب و کار شما متقاعد می ‌شوند.

فزایش فروش و درآمد کلی

هر اندازه کاربران بیشتری با محل و نوع کسب و کار شما آشنا شوند درآمد شما نیز بیشتر می ‌شود. با ثبت مکان در گوگل مپ فرایند خرید برای مشتری به راحتی انجام می ‌شود.

نتیجه گیری

برای افزایش رفاه کاربران گوگل ابزار های متفاوتی را به کار گرفته است یکی از سرویس ‌های پرکار برد گوگل مپ است. که کاربران توسط آن می‌ توانند مکان خود و کسب و کارشان را ثبت کنند. با ثبت مکان در نقشه‌ های آنلاین افراد به راحتی با خدمات و کسب و کار شما آشنا می‌ شوند که مزایای زیادی برای شما به همراه دارد. همچنین به وسیله گوگل مپ، افرادی که قصد حمل و نقل به یک مکان دیگر دارند به راحتی می‌ توانند با لوکیشن تلفن همراه مکان مد نظر خود را بیابند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *