تفاوت بازاریابی دیجیتال (آنلاین) و سنتی (آفلاین)

تفاوت بازاریابی دیجیتال و سنتی

در این مقاله می‌خوانید

مقدمه: آیا می دانید تفاوت بازاریابی دیجیتال ( آنلاین) و بازاریابی ( آفلاین) سنتی در چیست؟  هنگامی که بازاریابی دیجیتال ( آنلاین) به کار گرفته شد، بازاریابی سنتی ( آفلاین) نقش کمرنگ تری پیدا کرد. اما برخی از افراد باز هم به این سبک بازاریابی اعتقاد دارند، اما بهتر است با این موضوع آشنا شویم که کدام یک از این دو روش بازاریابی نیاز مخاطب را برطرف خواهد کرد. در ادامه مطالب به بررسی هر یک از این بازاریابی ها پرداخته شده و تفاوت بازاریابی دیجیتال ( آنلاین ) و سنتی نیز برای شما بیان شده است با ما همراه باشید تا با کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه برای کسب و کار یا خدمات خود یکی از این روش های بازاریابی را انتخاب کنید و با جذب مخاطبان بیشتر درآمد بیشتری به دست بیاورید.

مقاله پیشنهادی : بازاریابی چیست؟

 

بازاریابی سنتی

یکی از قدیمی ترین انواع بازاریابی، بازاریابی سنتی ( آفلاین ) است،  به هر بازاریابی که بدون استفاده از اینترنت فعالیت داشته باشد، بازاریابی سنتی ( آفلاین)می گویند. تبلیغات صوتی، پرینت، نامه الکترونیکی مستقیم، بیلبورد و تلفن از انواع بازاریابی سنتی( آفلاین) محسوب می شوند. یکی از قدیمی ترین اشکال بازاریابی بازاریابی سنتی( آفلاین) می باشد، که یکی از کاربردی ترین روش های بازاریابی محسوب می شود. کسانی که از این روش بازاریابی استفاده کرده اند، بیشترین نتیجه را دریافت کرده اند، به همین دلیل این روش را دنبال می کنند، در اصل همه ما در زندگی خود با یک نوع از انواع بازاریابی سنتی ( آفلاین) مواجه خواهیم شد، صاحبان کسب و کار ها می توانند برای جذب مخاطبان بومی و محلی از بازاریابی سنتی ( آفلاین) استفاده کنند، زیرا آگهی هایی که به صورت روزنامه انتشار شود، برای مدت زمان طولانی باقی خواهند ماند. همچنین لازم به ذکر است که با به وجود آمدن تکنولوژی هنوز افرادی هستند، که به اینترنت دسترسی پیدا نخواهند کرد و صاحبان کسب و کار به وسیله بازاریابی سنتی( آفلاین) راحت تر از بازاریابی دیجیتال ( آنلاین )  می توانند آن ها را پیدا کنند.

روش های رایج بازاریابی سنتی ( آفلاین)

همان طور که در مطالب قبلی نیز گفته شد، یکی از قدیمی ترین روش های تبلیغاتی و بازاریابی، بازاریابی سنتی  ( آفلاین) است که می تواند برای بعضی از صاحبان کسب و کار بسیار کاربردی باشد که در ادامه مطالب چند مورد از روش های رایج بازاریابی سنتی ( آفلاین) ذکر شده است:

 1. تبلیغات محیطی
 2. تبلیغات کاغذی یا پرینت شده
 3. تبلیغات از طریق تلفن
 4. تبلیغات در رسانه های پخش
 5. تبلیغات به وسیله پست مستقیم

بازاریابی دیجیتال ( آنلاین )

بازاریابی دیجیتال ( آنلاین )

بازاریابی دیجیتال ( آنلاین ) به وسیله اینترنت فعالیت می کند، که از جمله می ‌توان به ایمیل مارکتینگ، اپلیکیشن های موبایل، تبلیغات در شبکه های اجتماعی، تبلیغات درون وب ‌سایت ‌ها و تبلیغات کلیکی اشاره داشت. هر چقدر که تکنولوژی پیشرفت می کند و دنیا به سمت دیجیتال ( آنلاین ) شدن می رود، بازاریابی دیجیتال ( آنلاین ) نیز کامل تر و گسترده تر خواهد شد. این بازاریابی با هدف دسترسی بیشتر به مخاطبان هدف تلاش می کند.

مقاله پیشنهادی : ماتریس swot چیست و چگونه کسب و کار را متحول میکند

مکمل بازاریابی دیجیتال ( آنلاین )، کسب و کار های امروزی هستند، که می ‌توان گفت بدون هم، معنایی نخواهد داشت. زیرا امروزه اکثر مردم برای انجام کار های روزمره تا کار های بانکی از اینترنت و ابزار های آنلاین کمک می گیرند. به همین علت اکثر کسب و کار ها برای پیشرفت کسب و کار و خود بازاریابی دیجیتال ( آنلاین ) را انتخاب می ‌کنند، به طور مثال همه ما در طول هفته برای یافتن فروشگاهی برای سفارش محصولات خود، تحقیق در مورد لوازم خانگی با قیمت مقرون به صرفه و یافتن آدرس یک پزشک متخصص در اینترنت جست و جو می کنیم.

روش های بازاریابی دیجیتال ( آنلاین )

صاحبان کسب و کار در هر حوزه ‌ای که فعالیت دارند، برای یافتن مخاطبان خود و نمایش تبلیغات توانایی استفاده از روش های بازاریابی دیجیتال ( آنلاین ) را دارند، که روش های این نوع تبلیغات گسترده بوده و می ‌توان از آن ها به کار برد. با توجه به تنوع بازاریابی دیجیتال ( آنلاین ) می توان با در نظر گرفتن هدف یک روش را انتخاب کرد هریک از روش ‌های بازاریابی دیجیتال ( آنلاین ) با داشتن مزایای زیاد می ‌تواند مورد استفاده بازاریابان و صاحبان کسب و کار قرار بگیرد.

انواع بازاریابی دیجیتال ( آنلاین )

همان طور که مستحضر هستید امروزه با پیشرفت علم و فناوری روش های بازاریابی سنتی ( آفلاین) جای خود را به روش های تبلیغاتی آنلاین داده ‌اند و اکثر افراد برای تبلیغات و بازاریابی از جدید ترین روش استفاده می ‌کنند، زیرا در مقایسه با بازاریابی آفلاین راحت تر و کاربردی تر می باشد.

مقاله پیشنهادی : ثبت مکان در گوگل مپ چگونه است ؟

یکی از روش های تبلیغاتی که امروزه مورد استفاده اکثر کسب و کارها قرار می‌ گیرد بازاریابی دیجیتال( آنلاین ) است، در ادامه مطالب با انواع بازاریابی دیجیتا ل( آنلاین ) آشنا خواهید شد:

 1. تبلیغات درون اپلیکیشن ‌ها 
 2. بازاریابی محتوا
 3. تبلیغات در وب سایت ها 
 4. بهینه سازی موتور های جستجو
 5. بازاریابی افیلیت
 6. بازاریابی شبکه های اجتماعی
 7. بازاریابی ایمیلی
 8. بازاریابی موتور های جستجو 
 9. تبلیغات کلیکی
 10. ریمارکتینگ

تفاوت بازار یابی دیجیتال ( آنلاین ) با سنتی ( آفلاین)

تفاوت بازار یابی دیجیتال ( آنلاین ) با سنتی ( آفلاین)

با توجه به اینکه بازاریابی دیجیتال ( آنلاین ) در زمینه تبلیغات بهتر از بازاریابی سنتی  ( آفلاین) است، اما بازاریابی سنتی ( آفلاین) نیز یکی از پر کاربرد ترین شیوه های بازاریابی برای برخی از کسب و کار ها محسوب می ‌شود، اما این روش برای معرفی محصولات و خدمات مناسب نمی باشد. همان طور که در مطالب قبلی متوجه شدید، بازاریابی دیجیتال ( آنلاین ) با استفاده از روش های جدید در حال کامل شدن است و جایگاه بیشتری در بین بازاریابان و صاحبان کسب و کار دارد، در سالیان اخیر اگر تغییرات بازاریابی دیجیتال ( آنلاین ) را مورد بررسی قرار دهید، متوجه خواهید شد که بازاریابی آنلاین رشد چشم گیری داشته است. اکنون که با تفاوت بازاریابی دیجیتال ( آنلاین ) و سنتی ( آفلاین)  آشنا شدید باید بدانید که به دلیل وجود اینترنت در سراسر دنیا استفاده از بازاریابی دیجیتال ( آنلاین ) رایج شده است. پس اگر می خواهید مخاطب هدف بیشتری بیابید و درآمد بیشتری کسب کنید در حوزه کاری خود از بازاریابی دیجیتال ( آنلاین ) استفاده کنید، زیرا اشخاص زیادی به این موضوع اعتقاد دارند که بازاریابی دیجیتال ( آنلاین ) در مقایسه با بازاریابی سنتی ( آفلاین) مزایای بیشتری دارد، زیرا علاوه بر کاهش هزینه ها می توان با مشتری ارتباط بیشتری برقرار کرد همچنین صاحبان کسب و کار ها و بازاریان می ‌توانند با به کار گیری بازاریابی دیجیتال ( آنلاین ) روی رشد کمپین های تبلیغاتی و مخاطبان خود تسلط بیشتری داشته باشند.

خلاصه 

همان طور که در مطالب قبلی متوجه شدید در میان دو روش بازاریابی دیجیتال ( آنلاین ) و سنتی ( آفلاین) بازاریابی دیجیتال ( آنلاین ) مزایای بیشتری دارد و اکثر کاربران به دلیل راحتی و جذب مخاطب بیشتر از این روش استفاده می کنند اما بازاریابی سنتی ( آفلاین) نیز برای برخی از کسب و کار ها می تواند کاربردی باشد.

ما در این مقاله سعی کردیم اطلاعات لازم در مورد بازاریابی دیجیتال ( آنلاین ) بازاریابی سنتی( آفلاین )  و تفاوت آن دو را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. امیدواریم با خواندن این مقاله بتوانید اطلاعات لازم در زمینه بازاریابی را به دست بیاورید و در حوزه فعالیت خود یکی از روش ‌های بازاریابی را انتخاب کنید و بیشترین بازدهی را کسب کنید.

با آژانس دیجیتال مارکتینگ دونات همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *